Gospoda Polonezköy – ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

pierogi ruskie, gospoda polonezkoy

ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA

Prawdziwa polska kuchnia.

Już niewiele miejsc zostało w Polonezköy,  gdzie możemy mieć bezpośredni kontakt z rdzennymi mieszkańcami, właścicielami restauracji, kawiarni czy pensjonatu.

W dodatku nie zawsze piękny widok, lokalizacja lub historia tego miejsca idzie w parze z jakością menu i obsługi. 

Gospoda 1882 jest położona przy samym sercu Polonezköy. Lokal nadaje się na różne imprezy – rodzinny piknik, urodziny, imieniny, spotkanie biznesowe.  Gospoda podaje typowe polskie potrawy takie jak pierogi, bigos, naleśniki, racuchy

Przygotowywujemy potrawy według zasady “slow food”.

Zawsze korzystamy z kalendarza ogrodniczego, dostosowywujemy się do pór roku i starych receptur oraz korzystamy z naszych tradycji rodzinnych, które były przekazane nam od wielu pokoleń.

Polecamy z deserów, szczególnie naleśniki, które  są na miejscu zawsze wykonane są świeże na zamówienia klienta oraz piernik polany czekoladą.

W sezonie latem mamy większą ofertę i można zamówić większy rodzinny talerz z pierogami,  gdzie można degustować różne rodzaje smaków według gustu.

Na śniadanie proponujemy:

– polskie śniadanie

– tureckie śniadanie

– regionalne śniadanie

Polecamy:

Zimą: “yumurtalı pastırma” – jajecznica z pastrami czyli szynka turecka peklowana z papryką i czosnkiem; z tureckiej kuchni – rozgrzewający salep,  z polskiej kuchni – herbaty owocowe doprawione korzeniami przyprawami.

Wiosną:  Jajecznica i ziele ogórecznika. Własnoręcznie zbieramy z łąk zioła, podajemy z jajkiem i cebulką.

Latem:   Jajecznice z tureckiej kuchni,  z pomidorami i z papryką “menemen” – względu na to , że w sezonie świeże dojrzałe na słońcu pomidory są najlepsze i mają najwięcej aromatu.

Jesienią:  Jajecznice z kurkami – z polskiej kuchni.

Soki wyciśnięte ze świeżych owoców metodą “slow juice”, kompot ze świeżych lub suszonych owoców.

Kawa i herbata po turecku.

Pijąc i jedząc tureckie oraz polskie potrawy,  oglądając rodzinne stare zdjęcia na ścianach w domu,  mając w pamięci historię  Polski od rozbiorów po Niepodległość oraz historię Osmańskiego Imperium, aż  do dzisiejszej Turcji,  obserwując i rozmawiając rdzennym mieszkaniem  z Adampola,  poczujemy na chwilę zadumą gdzie jesteśmy naprawdę.